Skąd pozyskujemy miód? - Miody Mazur - Pasieki z certyfikatem Dziedzictwa Kulinarnego
 

RMS

O nas

Pasieki Miody Mazur tworzone są od trzech pokoleń, wykorzystując tradycję i doświadczenie połączone z nowoczesnym postrzeganiem pszczelarstwa, uwzględniając wysokiej jakości produkt końcowy skierowany do konsumenta. Nasze produkty posiadają certyfikat Dziedzictwa Kulinarnego Warmia Mazury Powiśle.


RMS

Nasza oferta w formie galerii

RMS

Unikatowe w regionie rodzaje miodów:

Te miody nie zawsze występowały w naszej pasiece, jest to ewenement przyrodniczy polegający na złożeniu się kilku czynników przyrodniczo – atmosferycznych (np. odpowiednia temperatura, wilgotność, szata roślinna). Co czyni go wyjątkowym, unikatowym rarytasem dla podniebienia.

Miód nektarowo-spadziowy

Miód powstały po części ze spadzi iglastej bądź liściastej i nektaru roślin miododajnych. Zaliczany jest do miodów uniwersalnych, stosowanych w infekcjach i chorobach serca.

Miód ze spadzi iglastej

Ma bardzo słabo wyczuwalny korzenny zapach i mało słodki smak. Miód spadziowy wykazuje działanie przeciwzapalne, antyseptyczne, wykrztuśne. Ma dużą aktywność antybiotyczną.

RMS

„Miody Mazur to pasieki istniejące od dekad. Oferujemy Miód Tatarski, pozyskiwany w obszarze chronionym przez Unię Europejską (na terenie rezerwatu Tatarska Góra) oraz wielokwiatowy Miód Mazur Garbatych wpisany na listę Produktów Tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi (z obszaru NATURA 2000). Nasze miody cechuje najwyższa jakość, jak i tradycyjna metoda pozyskiwania.


RMS

Miody nasze są sprzedawane w postaci płynnej i skrystalizowanej. Czasem w słoiku skrystalizowanego miodu są widoczne białe przebarwienia. Zjawisko te powstaje dlatego, że miedzy ściankami słoika a miodem znajduje się warstwa powietrza, którą z czasem wypełnia krystalizująca glukoza ( jest to naturalny proces, który świadczy o tym iż miód nie był przetwarzany )

Nasza oferta miodów:

Miód o łagodnym smaku, lekko słodkim i aromatycznym zapachu. Po pozyskaniu ma ciemnosłomkową barwę. Idealny jako dodatek do potraw. Miód wpisany na listę Produktów Tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Pochodzący z Rezerwatu Tatarska Góra Miód Wielokwiatowy.  Miód o łagodnym smaku, lekko słodkim i aromatycznym zapachu. Po pozyskaniu ma ciemnosłomkową barwę. Idealny jako dodatek do potraw.

Jeden z najwcześniej pozyskiwanych. Ma delikatny smak i zapach. Najbogatszy w aminokwasy, polecany na choroby serca oraz wątroby.

Jeden z najsłodszych miodów o mdławym smaku. Łagodzi i leczy dolegliwości nadkwasoty żołądka, polecany przy schorzeniach nerek. Trudno dostępny ze względu na krótki okres kwitnięcia rośliny.

Posiada jasno zloty kolor a po skrystalizowaniu jaśnieje.  Miód malinowy posiada właściwości rozgrzewające, przeciw gorączkowe, napotne. Polecany jest przy przeziębieniach, chorobach dróg oddechowych, nieżycie żołądka i jelit.

Jest bardzo aromatycznym i smacznym miodem, woń przypomina zapach kwiatów lipy. Smak miodu jest bardzo charakterystyczny, lekko szczypiący w język. Polecany jest przy grypie, przeziębieniach, kaszlu, ma silne działanie wykrztuśne. Oprócz tego działa uspokajająco oraz  obniża ciśnienie krwi.

Miód ten skupia w sobie nektar różnych kwiatów i ziół Puszczy Rominckiej jak i rezerwatu Tatarska Góra. Stosowany przy chorobach serca i ogólnym osłabieniu. Poprawia samopoczucie, dodaje energii i regeneruje organizm.

RMS

Miody Mazur na różnego rodzaju targach

RMS

Obejrzyj film o pszczelarzach i polub na nasz fanpage

Kontakt


Zapraszamy do kontaktu - zapytaj o dostępność miodu i zamówPaweł Murzyn
Tel. 500 037 376
E-mail: kontakt@miodymazur.pl
Na maile odpowiadamy w ciągu 24 godzin.

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Zadaj pytanie lub złóż zamówienie

RMS